تبلیغات
حیوانات - خروسی که تخم میگذاشت
خروسی که تخم میگذاشت

بعد از خروس منطقه طلا‌رسر كتالم رامسر در استان مازندران ، اینک یک خروس دیگر درنیشاپور تخم می‌گذارد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، یك خروس كه در نیشابور تخم می گذارد، در موزه حیات وحش این شهر در معرض دید عموم قرار گرفته است.رییس این موزه گفت: این خروس به طور مرتب روزانه در سه وقت حوالی اذان صبح و دو ساعت مانده به اذان های ظهر و مغرب، آواز سرداده و روزانه یك عدد تخم مرغ با پوسته آجری رنگ می گذارد.
حسین حصاری با اشاره به اینكه این حیوان متعلق به خانواده ای در یكی از روستاهای سرولایت است ،خاطر نشان كرد:بنا به نظر كارشناسان دامپزشكی این حیوان دچار عارضه دو جنسیتی است و هر دو هویت مرغ و خروس بودن را دارد.


وی گفت : در مناطق مختلف، این گونه حیوانات را با این عقیده كه بد یمن هستند می كشند یا می سوزانند.
در واقع باید عنوان داشت که این موجود یک مرغ است که به دلیل رسیدن هورمونهای جنس نر به بدنش صفات ثانویه جنسی مانند تاج بزرگ کلفتی صدا و پرهای رنگارنگ در او ظاهر شده است . ولی از نظر جنسی تمام ساختارهای جنس ماده ( از جمله تخمدان و دستگاه تناسلی جنس ماده ) را داراست .
این دومین خروس تخم گذار کشور ایران است . چندی قبل نیز در منطقه طلا‌رسر كتالم رامسر در استان مازندران اعلام گشته بود که یک خروس تخم می گذارد
در سال گذشته خروس متعلق به منطقه کتالم شروع به تخم گذاری كرد و از تخم های آن خروس چند قطعه جوجه نیز به دنیا آمده بود.
آن خروس بامداد هر روز و بعد از تخم گذاری نیز مثل مرغها قد قد می كند.
دكتر حلا‌جیان دامپزشك گفته بود: این خروس از نظر ژنتیك هورمونی داخلی بدن شبیه مرغ تخم گذار اما از نظر صفات ثانویه جنسی به علت اختلا‌لا‌ت هورمونی شبیه خروس است كه جز موارد نادر است .